Łazienka jest pomieszczeniem, które w szczególności jest narażone na wilgoć. To ona przenikając w głąb struktury, może doprowadzić do jej zniszczenia oraz zawilgocenia. W konsekwencji mogą pojawić się grzyb oraz pleśń, które nie dość, że nieestetycznie wyglądają, to jeszcze są szkodliwe dla naszego zdrowia. Aby temu zapobiec, należy zastosować pewne specjalistyczne produkty, które są w stanie zabezpieczyć powierzchnie przed niekorzystnym działaniem wody oraz wilgoci.
Dlaczego warto wykonać hydroizolację?
Hydroizolacja jest to proces, który ma na celu ochronę powierzchni przed wpływem wilgoci oraz zabezpieczenie podłoża, gdyby doszło do usterki instalacji sanitarnych. Bardzo ważne jest jej prawidłowe przeprowadzenie, ponieważ w innym wypadku woda przedostanie się pod płytki łazienki i spowoduję wiele szkód. Skutkiem nieprawidłowego wykonania hydroizolacji jest grzyb, pleśń, popękanie płytek czy zalanie sąsiadów.
Jakie miejsca należy poddać hydroizolacji?
Hydroizolację, należy wykonać w miejscach które są szczególnie narażone na działanie wody. Mowa tutaj o przestrzeniach, które mogą mieć bezpośredni kontakt z czynnikami niekorzystnymi. Zwykle są to ściany oraz podłoga, zwłaszcza w okolicy wanny lub prysznica.
Jeżeli chcemy wykonać hydroizolację posadzki, należy zabezpieczyć jej całkowitą powierzchnię. Dzięki temu ograniczymy ryzyko szkód, w razie gdyby doszło do awarii w innym miejscu. Podobną ostrożność, należy zastosować podczas izolacji kabiny prysznicowej. Należy jej poddać ściany, które znajdują się wewnątrz, jak i dookoła.
Przeczytaj też: http://www.trenddecor.pl/wanna-czy-prysznic-do-kapieli-co-wybrac/
Jakimi produktami wykonuje się hydroizolację?
W dzisiejszych czasach wykonanie hydroizolacji jest prostsze i zdecydowanie szybsze. Wystarczy zastosować folię w płynie. Jest to gotowy produkt, z którym poradzi sobie większość z nas. Masa jest koloru niebieskiego, dzięki temu jest mniejsze ryzyko pominięcia któregoś z obszarów. Pokrycie jest równomierne. Zwykle do aplikacji takiego produkty wystarczy pędzel lub wałek.
Źródło: https://ciasnealewlasne.pl/