Budowa domu takim systemem polega na stosowaniu systemu gospodarczego. Jest to cały cykl inwestycyjny, w którym potencjalny inwestor staje się sam dla siebie przedsiębiorcą budowlanym i sam organizuje budowę, po prostu zatrudniając jedynie wykwalifikowanych rzemieślników do różnych prac. Sam oczywiście też może również aktywnie uczestniczyć w budowie przy wykonywaniu różnego rodzaju prac nie wymagających specjalnych kwalifikacji, jak i także korzystać z pomocy członków rodziny; minimalizuje w ten sposób koszty robocizny. W ten sposób można zmniejszyć koszty całego przedsięwzięcia.
Budowa domu
Przy wyborze techniki budowlanej na pewno dużą rolę odgrywa materiał budowlany. W sytuacji gdy budujemy dom z gotowego szkieletu to na pewno będzie to trochę inaczej wyglądało niż w przypadku budowy domu zwykłą tradycyjną metodą. Zwykle ściany buduje się stosując technikę dwu- lub trójwarstwową. O co w tym chodzi? Najprościej mówiąc, o liczbę warstw w ścianach. I w ten sposób ściana dwuwarstwowa to nic innego jak ściana nośna z bloczków czy pustaków. Po prostu do jej budowy można spokojnie zastosować praktycznie każdy materiał budowlany (beton komórkowy, cegły keramzyt, sylikaty itp.).
Szybkie budowanie
Jeśli bardzo zależy nam na czasie, to zawsze możemy zbudować dom szybszymi technikami jak na przykład dom szkieletowy. Otóż jest to najlepsza opcja dla osób, którym naprawdę zależe na czasie. Są to tak zwane domy kanadyjskie bardzo aktualnie popularne właśnie na Zachodzie. Wszystko co obce powoli przychodzi do nas, dlatego Polacy coraz chętniej budują domy używając tejże metody. Natomiast budowa domu systemem gospodarczym to nic innego jak zaangażowanie jak najmniejszej ilości osób, do tego by obiekt budowlany mógł powstać. Jeśli bowiem zatrudnimy całą swoją rodzinę, to z pewnością koszt budowy będzie niższy.