Jak przygotować się do rozmowy z projektantem wnętrz?

0
1478
Jak przygotować się do rozmowy z projektantem wnętrz

Kiedy już podejmiemy decyzję o zatrudnieniu specjalisty od projektowania wnętrz, warto przemyśleć nasze oczekiwania względem aranżacji naszej nieruchomości. Realne korzyści i oszczędności, jakie daje współpraca z projektantem to na pewno decydująca kwestia, jaką braliśmy pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Dlatego im więcej informacji dotrze do architekta, tym więcej na tym zyskamy. Nasze oczekiwania i preferencje wykończeniowe stanowią bazę dla pracy, którą zacznie projektant nad naszym projektem. Pierwszy krok to podjęcie rozmowy, która rozwieje nasze wątpliwości.

Pierwsze starcie z projektantem wnętrz

Im bardziej sprecyzowana i wyczerpująca wypowiedź na temat naszych oczekiwań i końcowego projektu, tym więcej korzyści przyniesie nam współpraca z projektantem. Na pierwszym spotkaniu i rozmowie, warto określić swój budżet, jaki planujemy przeznaczyć na projekt. To pozwoli zaoszczędzić czas projektanta i nasz, jeśli przewyższa to nasze możliwości finansowe. Po nakreśleniu ram cenowych, możemy przejść do naszych oczekiwań i zapytać o ewentualne portfolio, żeby upewnić się, że zarówno styl projektanta, jak i nasz się pokrywa. Warto zapytać o datę przekazania projektu lub możliwość wniesienia poprawek, a jeśli już będą możliwe – ich cenę lub liczbę bezpłatnych poprawek.

Nadzów nad wdrożeniem to podstawa

Najważniejszy czynnik, który będzie odpowiadał za finalizacje całego projektu – czy architekt wnętrz będzie obecny przy wdrożeniu planu. Każdy z etapów aranżacji wymaga czujnego oka, które będzie nadzorowało prace wykończeniowe. Jeśli chcemy, żeby nasze wnętrze wyglądało dokładnie jak na wizualizacji jaką otrzymamy, warto rozważyć możliwość dopłaty do tej usługi. Przecież inwestycja, jaką jest współpraca z projektantem ma na celu zaprojektowanie dokładnie takiego wnętrza o jakim marzyliśmy i trzeba dopilnować, żeby projekt został zwieńczony. Specjalista zapewne sam zaoferuje tą opcje, ponieważ to leży również w jego kwestii, zwłaszcza, jeśli projekt ma trafić później do portfolio.

Więcej artykułów znajdziesz na http://www.ainprojektowanie.com/blog/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrabinka gimnastyczna do pokoju
Następny artykułJaka podłoga do białej kuchni?
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here