Dlaczego ogrodzenie panelowe jest idealne do domu?

0
2891
Dlaczego ogrodzenie panelowe jest idealne do domu?

Sposób ogrodzenia domu jest niezwykle istotny. Nie tylko ze względów praktycznych – które są wręcz oczywiste – ale również ze względów estetycznych. Dotychczas, jednym z najpopularniejszych materiałów do grodzenia posesji była siatka. Obecnie jest ona wypierana przez ogrodzenie panelowe, które prezentuje się o wiele bardziej elegancko i doskonale wygląda również w połączeniu z nowoczesnymi budynkami jednorodzinnymi. Bez wątpienia zaletą ogrodzeń panelowych, która najbardziej przyciąga inwestorów, jest fakt, że są one znacznie bardziej wytrzymałe od wspomnianych wcześniej siatek.

Dostosuj ogrodzenie panelowe do rodzaju obiektu

Panele ogrodzeniowe są niezwykle proste w montażu. To jest ich kolejną niewątpliwą zaletą. Aby postawić z nich ogrodzenie, nie jest konieczne budowanie fundamentów. W zupełności wystarczą do tego celu prefabrykowane podmurówki betonowe. Główny element ogrodzenia jest oczywiście panel, który montuje się do wcześniej przygotowanych słupków przy pomocy obejmy. Łączenie poszczególnych paneli odbywa się za pomocą spinek dostosowanych do danego systemu. Jak widać postawienie ogrodzenia panelowego wcale nie jest trudne i można to zrobić nawet samemu. Dzięki zastosowaniu przemyślnego systemu i prefabrykatom możliwe jest postawienie ogrodzenia w bardzo krótkim czasie.

Panele grodzeniowe dostępne są w różnorakich kształtach, wzorach i kolorach. To pozwala na dostosowanie ogrodzenia do praktycznie każdego stylu architektonicznego, czy rodzaju obiektu. Co więcej, możliwe jest wybranie paneli w pożądanej dla inwestora wysokości. Wiele firm produkujących panele umożliwia również ich zamówienie na wymiar. Zazwyczaj jednak właściciele posesji nawet nie muszą korzystać z takiej opcji, gdyż różnorodność dostępnych paneli jest tak duża, że z łatwością są oni w stanie dopasować odpowiedni model do swoich wymagań. Panele ogrodzeniowe ze względu na swoją dostępność, łatwość w montażu, a także trwałość cieszą się coraz większą popularnością.

Nowoczesne i lekkie

Panele ogrodzeniowe, mimo swojej wytrzymałości i bardzo dobrych parametrów technicznych, sprawiają wrażenie lekkich. Posiadłości nimi otoczonej nadają nowoczesnego sznytu. Najlepiej sprawdzają się przy współczesnych konstrukcjach, jednak dzięki temu, że są dostępne w różnych wzorach, można jest dopasować również do starszych budynków (czy stylizowanych na takie).

Ogrodzenia panelowe dzieli się na proste i przetłaczane. Standardowo wykonuje się je w szerokości 250 cm i z ogólnie dostępnych materiałów. Niezależnie od tego, na jaki ostatecznie system się zdecydujemy, pamiętajmy, aby był on dopasowany do stylu architektonicznego grodzonego budynku, jak i okolicy. Niezmiernie ważne jest także odpowiednie dopasowanie furtki, która powinna nawiązywać swoim wyglądem do paneli.

Siatka a panele – czym wyróżnia się ogrodzenie panelowe?

Oba rodzaje ogrodzeń wykonane są z drutu. Jednak różnica pomiędzy jednym a drugim jest ogromna. Na czym ona polega? Już na pierwszy rzut oka widzimy, że panele zdają się być bardziej stabilne. A to dlatego, że pojedyncze siatki – w przypadku paneli – zgrzewane są ze sobą i razem tworzą wytrzymałą konstrukcję. Średnia drutu, z którego wykonywane są panele, wynosi około 4-5 mm. Na rynku dostępne są również tzw. panele „light”, których średnica drutu może wynosić nawet 3,5 mm. Mają one lekki, wręcz ażurowy wygląd, jednak nie sprawdzą się jako stały element posesji – są zbyt delikatne, aby zagwarantować pożądaną trwałość.

Wybierając panele grodzeniowe, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wielkość oczka. Zdarza się, że producenci – aby sprostać wymaganiom inwestorów i obniżyć cenę produktu – powiększają średnicę oczek. Ciekawy wygląd grodzenia z pewnością może zaskoczyć wielu odwiedzających. Z pewnością tego rodzaju panele będą sporym wytchnieniem finansowym dla właściciela posesji, jednak niestety będą się one wyróżniać mniejszą stabilnością. Standardowa wielkość oczek – która pozwala na zachowanie bardzo dobrych właściwości ogrodzenia – wynosi 50 x 200 mm.

Ładne i niedrogie

Postawienie ogrodzenia nie należy do tanich, dlatego obciążony sporymi kosztami finansowania nieruchomości inwestor będzie szukał oszczędności, gdzie tylko się da. Wielu z nich tuż po wybudowaniu domu, decyduje się na grodzenie z siatki. Jednak to – jak już wcześniej ustaliliśmy – ani nie prezentuje się najlepiej, ani też nie wyróżnia się zbyt dużą trwałością. Panele grodzeniowe są zazwyczaj około 50% większą inwestycją niż tradycyjne grodzenie z siatki. Warto jest mieć na uwadze, że taki typ ogrodzenia będzie inwestorowi służył dłużej i będzie znacznie trwalszy.

Średni koszt pojedynczego panela waha się pomiędzy 40 a 200 zł. Cena zależy nie tylko od wzoru, ale również sposobu zabezpieczenia drutu przed korozją. Jak i przy większości podejmowanych decyzji zakupowych, nie warto się tutaj kierować ceną, a jakością produktu. Nie oznacza to jednak, że musimy zawsze zdecydować się na najdroższe rozwiązanie. Bardzo dobrym pomysłem jest wybieranie produktów ze średniej półki – gwarantują one najlepszy stosunek jakości do ceny.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here