Każdy z nas w ciągu swojego życia gromadzi całe mnóstwo przedmiotów, których nie sposób wyrzucić, gdyż mają wartość materialną albo sentymentalną. Ale z drugiej strony trudno trzymać je pod ręką, bo zabierają zbyt dużo miejsca. Co zatem zrobić z takimi drobiazgami? Można trzymać je w garażu lub w piwnicy, jeśli mamy tylko taką możliwość. Ale jeżeli mieszkamy w bloku lub innym budynku wielorodzinnym, zwykle jesteśmy w gorszej sytuacji. Czy aby na pewno? Okazuje się, że skutecznym rozwiązaniem tego problemu są boksy lokatorskie.
Komu przydadzą się boksy lokatorskie?
Boksy lokatorskie to nic innego, jak wydzielona dostępna przestrzeń w hali garażowej, piwnicy lub parkingu podziemnym. Box może stanowić naszą prywatną przestrzeń, w której będziemy przechowywać najróżniejsze przedmioty. Zmieszczą się tutaj nieużywane na co dzień rowery, sprzęt sportowy, ale także domowe przetwory czy sprzęt gospodarstwa domowego.
Podstawą konstrukcji boksa jest stal. Wykorzystywane są lamele ze stali ocynkowanej, które nadają całości estetycznego wyglądu. Przerwy pomiędzy elementami zapewniają cyrkulację powietrza. Drugi wariant to boksy lokatorskie wykonane z ocynkowanego drutu stalowego, przez co całość z zewnątrz przypomina konstrukcję podobną do paneli ogrodzeniowych. Ten drugi wariant charakteryzuje się wizualną lekkością, jest zatem polecany wszędzie tam, gdzie nieco bardziej masywna zabudowa byłaby niepożądana.
Boksy lokatorskie na wymiar
Cechą szczególną boksów lokatorskich jest to, że nie są to gotowe produkty do kupienia w markecie, ale powstają na konkretne zamówienie i na pożądany wymiar. Dzięki temu możemy dopasować je do posiadanej powierzchni. Własne miejsce do przechowywania przedmiotów pod wymiar oznacza, że maksymalnie wykorzystujemy dostępne miejsce. Tym bardziej, że stalowa konstrukcja, w odróżnieniu od betonowej ściany, jest bardzo cienka i lekka.
Boks lokatorski o niewielkiej powierzchni zewnętrznej może być bardzo pojemny, i z łatwością zmieścimy tam większość najpopularniejszych przedmiotów. Lekka stalowa konstrukcja jest na tyle uniwersalna, że bez problemu możemy wykorzystać ją do zabudowy nietypowych przestrzeni, na przykład tuż obok urządzeń technicznych czy pod schodami.
Dla kogo boksy lokatorskie?
Konstrukcje tego typu mogą być stosowane jako wydzielenie posiadanej już powierzchni – na przykład miejsca postojowego we wspólnej hali. Niewielki boks będzie gwarancją dostępności wolnego miejsca dla naszych rzeczy, a z drugiej strony będzie stanowić skuteczne zamknięcie i zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby boksy lokatorskie https://drconstruct.pl/boksy-lokatorskie/ były montowane również w przestrzeniach wspólnych. Po uzgodnieniu z zarządcą budynku, lekka i nieingerująca konstrukcja boksu może pojawić się w niewykorzystywanych na co dzień miejscach, na przykład na parkingu podziemnym. Boksy produkowane są ze stali ocynkowanej, przez co charakteryzują się nowoczesnym, nieco industrialnym wyglądem i z pewnością będą pasować do wnętrz w nowoczesnych budynkach, ale z powodzeniem zastosujemy je również w starym budownictwie. Niewielkim kosztem możemy znacząco zwiększyć funkcjonalność posiadanej piwnicy w bloku czy kamienicy.